0

15 marca 2014

Festiwal Kids Love Design 2014

Szczecińska Fundacja ARTmosphere po raz trzeci zaprasza dzieci i dorosłych do udziału w festiwalu KIDS LOVE DESIGN. Tym razem na plan pierwszy wysuwa się pop-art oraz service desing. Jak co roku, nie zabraknie prac ważnych projektantów i artystów – pojawią się m.in. projekty Karima Rashida oraz ilustracje Zofii Stryjeńskiej. Aby poszerzyć krąg młodych odbiorców, opisy eksponatów prezentowane będą także w alfabecie Braille’a. III edycja Festiwalu rusza 25 kwietnia.

foto. mat. organizatora

Ważnym punktem KIDS LOVE DESIGN jest realizowany po raz drugi międzynarodowy projekt społeczny COMMON ROOM. W tym roku zostanie zrealizowany w trzech miastach: Szczecinie (Polska), Riverze (Urugwaj), Santana do Livramento (Brazylia), w dwóch przestrzeniach: realnej i wirtualnej. Dzieci pracując wspólnie za pośrednictwem Internetu, wykorzystując nowe technologie, design i sztukę, tworzą genezę wystawy „Common Room 2014”, która ukazuje jak ważny jest dźwięk – w tym rozmowa i dialog – do budowania i utrzymania pokoju na świecie.

 W kwietniu i maju, w miastach w Polsce, Niemczech, Włoszech, Hiszpanii, Urugwaju i Brazylii odbędzie się szereg festiwalowych działań. Będą to wystawy prac współczesnych projektantów, eksponatów nawiązujących do nurtu pop-art, a także dzieł polskich ilustratorów. W trakcie festiwalu odbędzie się także architektoniczno-krajoznawczy wyjazd do stolicy Niemiec. Okazją do rozmów będzie panel dyskusyjny z udziałem Marii Dziewolskiej i Dawida Wienera. Festiwal to także różnorodna przestrzeń warsztatowa, w tym roku wypełniona ideami pop-artu i service designu.

Organizatorem festiwalu KIDS LOVE DESIGN 2014 jest Fundacja ARTmosphere.

Szczegółowe informacje na temat festiwalu KIDS LOVE DESIGN dostępne są na stronie www.dsgnfestival.com.

KIDS LOVE DESIGN 2014 – Joanna Gniady

About Krzysztof Lichtblau

View all posts by Krzysztof Lichtblau

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress